Chłodziarki do wina w Twoim domu – Jaką wybrać i dlaczego?

Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrych win, to wiesz, że aby zachowały one swój: aromat, kolor i smak, potrzebują odpowiednich warunków. Co jeżeli w domu nie posiadasz oryginalnej piwniczki? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie, zainwestowanie w chłodziarkę do wina wolnostojącą lub chłodziarkę do wina małą.

Chłodziarka do wina wolnostojąca dwustrefowa czy jednostrefowa?

W ofercie marki Vestfrost znaleźć można chłodziarki do wina zarówno jednostrefowe jak i dwustrefowe. Przed wyborem jednej, z pośród wszystkich z oferty, chłodziarek do wina wolnostojących warto wiedzieć na którą, z nich, najlepiej się zdecydować oraz jakie są pomiędzy nimi chociażby podstawowe różnice.

W chłodziarce do wina wolnostojącej dwustrefowej zyskujemy możliwość przechowywania wina, jaka sama nazwa mówi, w dwóch różnych strefach. Oznacza to, iż posiadając w domu na przykład: wina czerwone i wina białe, które potrzebują do odpowiedniego przechowywania dostosowanych do siebie temperatur, chłodziarka do wina dwustrefowa zapewni optymalne warunki, dla obu gatunków win. W ofercie producenta Vestfrost są także chłodziarki do wina wolnostojące wielostrefowe, są one jednak polecam bardziej do takich miejsc jak: lokale gastronomiczne, hotele czy też, popularne coraz bardziej winoteki.

Nie każdy pasjonat wina potrzebuje jednak chłodziarek do wina wolnostojących dwu lub wielostrefowych, niektórym do zapewnienia odpowiednich warunków, ulubionemu trunkowi, wystarczy chłodziarka do wina mała jednostrefowa.

Jakie warunki zapewni chłodziarka do wina mała?

Aby wino zachowało swój aromat, kolor czy smak, potrzebuje odpowiednich warunków. Takie warunki może stworzyć mu profesjonalna piwniczka lub chłodziarka do wina wolnostojąca.

Chłodziarka do wina skonstruowana została tak, aby przechowywane w niej wino, nie było narażone na promienie uv. Zapewnia to specjalnie przyciemniona szyba. Ponadto wino, przechowywane w chłodziarkach do wina wolnostojących zabezpieczone jest przed wszystkimi zapachami z otoczenia, ponieważ chłodziarki do wina, wyposażone zostały w specjalny filtr węglowy, który regularnie wymieniany, pozwoli na zachowanie idealnie czystego powietrza, wewnątrz komory chłodziarki do wina małej. Jest to fakt niezwykle istotny, przy odpowiednim przechowywaniu wina, zabezpieczonego korkiem, ponieważ w nieodpowiednich warunkach, korek mógłby pochłaniać niepożądane zapachy z otoczenia.

Kolejną zaletą chłodziarek do wina wolnostojących jest z pewnością, zarówno fakt, iż dzięki nim będziemy w stanie utrzymywać, nasze wyselekcjonowane wino, w stałej i odpowiedniej temperaturze, która zapewni nam także, zachowanie wszystkich walorów tego trunku.

Nie możemy również zapominać o niezwykle istotnej zalecie, jaką jest zabezpieczenie alkoholu, przed wszelkimi wstrząsami. W chłodziarce do wina małej nasze wino będzie mogło w pełni bezpiecznie leżakować, zachowując swoją idealną klarowność oraz wyjątkowy, niepowtarzalny kolor, czego nie moglibyśmy zagwarantować w normalnej lodówce, używanej kilkanaście razy w ciągu dnia.
Dzięki możliwości zmiany ułożenia specjalnych półek, zamontowanych w chłodziarkach do wina, możemy bezpiecznie przechowywać wino, które zostało już otwarte, a także dokonywać prezentacji wszystkich naszych, unikatowych butelek.

Odmień swoje wnętrze, dzięki wyjątkowym sprzętom z oferty marki Vestfrost.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą marki Vestfrost. Jeżeli szukasz do swojego wnętrza, wyjątkowych sprzętów, które oprócz funkcjonalności, zachwycać będą także designem i niecodziennym wyglądem, zapraszamy. Znajdziesz u nas takie urządzenia jak: kuchnie wolnostojące, chłodziarki, oczyszczacze powietrza, ale i profesjonalne chłodziarki do wina wolnostojące dla pasjonatów tego wyjątkowego trunku, ale i dla miłośników wina, dopiero rozpoczynających swoją drogę do znalezienia wina idealnego. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a także doradzą, na przykład w kwestii doboru odpowiedniej, dla Ciebie, chłodziarki do wina małej.