Jak wybrać lodówkę retro do kuchni?

Stylistyka retro w aranżacji wnętrz skradła Twoje serce? Klasyczny i ponadczasowy szyk będą doskonale sprawdzać się we wnętrzu kuchni, niezależnie od panującej mody. Co więcej, do stylu retro możesz nawiązywać na wiele sposobów, a jednym z nich jest wybór stylizowanych sprzętów AGD, takich jak lodówka retro. Jaką wybrać oraz o czym pamiętać podczas aranżacji wnętrza kuchni?

Jaka lodówka retro do Twojej kuchni? Kolekcja Vestfrost

Stylistyka retro ma wiele odsłon. Urządzając daną przestrzeń można nawiązywać do różnych dekad, stosując dodatki lub odpowiednią paletę kolorystyczną. Wnętrza utrzymane w takim stylu okazują się zwykle bardzo przytulne i eklektyczne.

Marka Vestfrost znana jest ze swojej linii lodówek wolnostojących utrzymanych w stylistyce retro. Za inspirację dla projektantów posłużył design przełomu lat 50. i 60. XX wieku. Charakterystyczne dla serii retro jest wykorzystanie obłości, miękkich linii, elementów chromowanych, takich jak klamki oraz koloru. Czy to stonowany beż, czy odważna czerwień, urządzenia wchodzące w skład serii będą mogły doskonale podkreślić estetykę, na której Ci zależy. W kolekcji pojawiły się także lodówki retro ozdobione różnokolorowymi grafikami – które będą stanowić ekscytujący akcent we wnętrzu.

Co jednak ważne, mimo swojego wyglądu chłodziarko-zamrażarki Vestfrost stanowią nowiczesne urządzenia, wyposażone w szereg udogodnień niezbędnych w każdej współczesnej kuchni.

Urządzenia wyposażono m.in. w:

 • technologię NoFrost Multi,
 • Filtr Maxi Fresh,
 • jonizator Ion Tech,
 • alarm otwartych drzwi,
 • sterowanie elektroniczne,
 • oświetlenie LED.

Jaką lodówkę retro kupić? Postaw na kolor!

Na Twoim celowniku znajduje się klasyczne lodówka retro? To, jaką wybrać zależeć będzie także od preferowanego stylu we wnętrzach. Cechą charakterystyczną lodówek linii retro Vestfrost są fronty w jednolitym kolorze. W serii ukazały się modele:

 • beżowe,
 • czerwone,
 • bordowe,
 • niebieskie,
 • pomarańczowe,
 • czarne,
 • różnokolorowe (ozdobione grafiką).

Nie jest tajemnicą, że najbardziej klasyczne i ponadczasowe modele to te utrzymane w neutralnej kolorystyce. Z tego względu beż oraz czerń z pewnością okażą się najlepszym rozwiązaniem dla miłośników minimalizmu. Jeśli masz ochotę na klasykę z lekkim twistem, być może model w kolorze nasyconego bordo okaże się strzałem w dziesiątkę?

Ekscytujący akcent kolorystyczny we wnętrzu może jednak sprawdzić się świetnie do przełamania neutralnych frontów szafek czy koloru ścian. Jeśli nie obawiasz się wplatania koloru w wystrój swoich wnętrz, postaw na elektryzujący pomarańcz, błękit lub czerwień. Do Tych sprzętów można dobrać korespondujące urządzenia z serii Vestfrost, jak np. okap kuchenny. W końcu jaka lodówka retro sprawdzi się lepiej w przestrzeni zamieszkiwanej przez miłośników odważnych rozwiązań, niż model w intensywnym kolorze?

Lubujesz się w nieoczywistych połączeniach? Ożyw przestrzeń swojej kuchni przy pomocy różnokolorowych frontów lodówki z serii Art Collection. Taka lodówka będzie przykuwać oko szczególnie w otwartych pomieszczeniach, połączonych z jadalnią lub salonem. Taki sprzęt AGD prezentuje się jak dzieło wyciągnięte wprost z galerii sztuki współczesnej. Z tego względu może z powodzeniem posłużyć za główną dekorację danego pomieszczenia, do której będzie można dobierać pozostałe dodatki.

Jaką lodówkę retro wybrać do kuchni

Estetyka w wystroju wnętrza jest bardzo istotna. Kompletując sprzęt AGD do kuchni trzeba jednak uwzględniać także walory funkcjonalne poszczególnych urządzeń. Nie inaczej jest wówczas gdy wybieramy chłodziarko-zamrażarkę. Jaką lodówkę retro wybrać, aby korzystanie z niej było wygodne, a jej wykończenie miało szansę zabłysnąć?

Decydując się na zakup nowej lodówki pamiętaj o:

 • doborze odpowiednio dużego modelu – większa pojemność komory chłodzenia jest kluczowa w przypadku rodzin oraz osób, które lubią często gotować,
 • dopasowaniu modelu do dostępnego miejsca – upewnij się, że wybrana lodówka zmieści się w miejscu, w którym chcesz ją ustawić. Przed zamówieniem wybranego modelu dokładnie sprawdź wszystkie wymiary lodówki i kuchni.

Pamiętaj też o tym, że drzwi lodówek retro Vestfrost po otwarciu potrzebują nieco przestrzeni – dobrze o tym pamiętać, jeśli lodówka ma znaleźć się między meblami lub we wnęce.

Dobrze jest także zapoznać się z wymiarami danego modelu i sprawdzić czy lodówka zmieści się w korytarzu lub klatce schodowej podczas wnoszenia. Jest to szczególnie ważna w przypadku mieszkań w blokach i starym budownictwie.

Kuchnia powinna być urządzona na zasadzie tzw. trójkąta roboczego, na którego czubkach znajdą się: zlew, kuchenka oraz lodówka. Warto zatem zadbać o to aby dostęp do zawartości chłodziarki okazał się wygodny i łatwy, co znacznie wpłynie na komfort pracy podczas gotowania.

 • wyborze koloru korespondującego z resztą wystroju – dobierz lodówkę, która dobrze dopełni resztę wystroju. Jak to zrobić? Podpowiadamy.