Lodówka Retro – czyli jak zadbać o wyjątkowy styl w swojej kuchni

Aranżacja domu lub mieszkania często odzwierciedla estetykę, która jest nam bliska. Wystrój w poszczególnych pomieszczeniach powinien także być dopasowany do konkretnych potrzeb, dzięki czemu codzienne korzystanie z sypialni, łazienki, salonu czy wreszcie – kuchni, może być wygodne i przyjemne.

Mimo iż w naszych gospodarstwach domowych pojawia się coraz więcej zaawansowanych technologicznie urządzeń, dla użytkownika poza ich efektywnym działaniem liczy się również ich design. Pięknie wykonane detale, trwałe wykończenie oraz oryginalny wygląd – to cechy, które zwracają uwagę najbardziej wymagających. Marka Vestfrost specjalizuje się w tworzeniu wpisujących się w trend retro sprzętów AGD. Wyjątkowe lodówki w stylu retro, o oryginalnej formie i różnokolorowym wykończeniu to sposób na wizualnie ożywienie wnętrza każdej kuchni. 

Współczesna stylistyka retro – lodówki w klasycznym stylu

Lodówki retro to urządzenia o wyjątkowej formie. Ich wygląd nawiązuje do designu oryginalnych sprzętów AGD z lat 50. i 60. XX wieku, od których projektanci marki zaczerpnęli miękką, zaokrągloną linię oraz połączenie chromowanych elementów z jednokolorową obudową drzwi. To jednak nie wszystko, ponieważ retro lodówki Vestfrost są wypełnione technologicznymi nowiknami, dzięki którym możliwe jest przechowywanie żywności na miarę dwudziestego pierwszego stulecia.

Estetyka retro jest trendem obecnym w wystroju wnętrz już od jakiegoś czasu. Skąd jej popularność? Niewątpliwie całkiem dużą rolę odgrywa w tym nostalgia. Retro kojarzy się przeszłością, a dla części osób zapewne także i z momentem beztroski lub dzieciństwem. Wbrew pozorom, sprzęty utrzymane w klimacie retro znakomicie komponują się także z surowymi wnętrzami, w nowoczesnym stylu. Lodówka retro w zdecydowanym kolorze będzie stanowiła mocny akcent w kuchni, przykuwając wzrok i urozmaicając wygląd reszty zabudowy. Dopełni wnętrza klasyczne, ale także industrialne – z odkrytą cegłą, betonowymi detalami na ścianach lub osłoniętymi rurami. 

Dobierając model do swojej kuchni, warto jednak pamiętać, że lodówki w stylu retro od Vestfrost są sprzętami wolnostojącymi. Oznacza to, że wymagają nieco więcej miejsca, niż standardowa lodówka dedykowana do zabudowy. Tego typu modele najlepiej sprawdzą się w większych kuchniach, a także aneksach połączonych z jadalnią lub salonem. 

Nowoczesne lodówki w stylu retro

Każda lodówka retro od Vestfrost wyposażona jest w szereg funkcji, dzięki którym przechowywanie żywności staje się proste. Dzięki zapewnieniu poszczególnym produktom odpowiednich warunków, możliwe jest wydłużenie ich trwałości, a co za tym idzie: oszczędność pieniędzy i czasu, a także ograniczenie ilości marnowanej żywności. 

  • Wolnostojące chłodziarko-zamrażarki serii retro wyposażone są w technologię Ion Tech. Jonizator dba o zachowanie czystości powietrza wewnątrz komory chłodzenia, oczyszczając je z drobin kurzu oraz nieprzyjemnych zapachów. W połączeniu z zaawansowanym systemem cyrkulacji powietrza lodówki retro zapewniają świeżość przechowywanym produktom oraz brak mieszania się poszczególnych aromatów.
  • Powietrze nie miesza się między komorą chłodzenia, a zamrażalnikiem, co w połączeniu z technologią No Frost daje ochronę przed nawarstwieniem się na ścianach urządzenia warstwy szronu. 
  • Marka Vestfrost przez lata pracowała nad tym, aby lodówka mogła także efektywnie wspierać przechowywanie świeżych produktów, takich jak warzywa i owoce, zachowując przy tym ich jędrność, kolor oraz walory smakowe i odżywcze. Seria Retro lodówki oferuje wraz z dedykowaną do tego zadania szufladą, wyposażoną w specjalny filtr węglowy Maxi Fresh. Pochłania on naturalnie wydzielany przez owoce i warzywa etylen, który przyspiesza ich dojrzewanie, dzięki czemu na dłużej pozostają świeże. 

Seria Retro – lodówki funkcjonalne i piękne

Marka Vestfrost znalazła sposób na mariaż nowych technologii z tradycyjnym designem. Jest to połączenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Codzienne przygotowywanie posiłków dla całej rodziny wymaga w końcu nie tylko kreatywności, ale także odpowiedniej logistyki, o którą pomogą zatroszczyć się lodówki w stylu retro

Poza pojemną komorą chłodzenia i regulowanymi półkami, można także liczyć na udogodnienia, takie jak: 

  • wysoka klasa energooszczędności (A++), 
  • cichy tryb pracy,
  • oświetlenie LED, 
  • alarm otwartych drzwi, 
  • możliwość sterowania elektronicznego (tryb Super Cool). 

Planując aranżację kuchni, warto rozważyć uzupełnienie jej o oryginalne sprzęty AGD, utrzymane w stylistyce retro. Piękna forma, wierna tradycyjnemu, skandynawskiemu designowi oraz gama nowoczesnych udogodnień sprawiają, że lodówki Retro marki Vestfrost to znakomita opcja dla wszystkich poszukujących niebanalnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb mniejszego oraz większego gospodarstwa domowego.