Marka Vestfrost od teraz w dwóch kolejnych showroomach – w Warszawie i Krakowie

Określenie “design” w ciągu ostatnich lat zostało odmienione w każdy możliwy sposób – funkcjonuje praktycznie na całym świecie, a jego postrzeganie uległo diametralnej zmianie. Design to już nie tylko temat festiwali architektonicznych czy spotkań branżowych, ale integralna część naszego stylu życia. Globalizacja ułatwiła komunikację, zyskaliśmy coraz większy dostęp do różnych produktów, a w efekcie zaczęliśmy zwracać uwagę nie tylko co kupujemy, ale również kto tworzy nasze meble, samochody czy urządzenia. Z czasem te dwa światy zaczęły się zbliżać, a interakcje designerów i konsumentów są współcześnie oczywistością.

Miejscem, gdzie wyjątkowe projekty na co dzień dostępne są dla wszystkich zainteresowanych jest Forum Designu. To właśnie tam twórcy i designerzy mają szansę sprzedawać, prezentować i promować swoje produkty. Do współpracy zaproszone zostają tylko starannie wyselekcjonowane marki. Pomysłodawcy tej inicjatywy wyszli z założenia, że skupiając w jednym miejscu wielu projektantów, różne koncepcje i spojrzenia na design, podsycają zainteresowanie i rozszerzają grupę klientów. Zgodnie z ideą showroomu odwiedzający mogą obejrzeć przedmioty, które widzieli np. w Internecie lub prasie. Twórcy z kolei traktują Fora jako rodzaj pokazowego salonu, gdzie mogą zaprezentować swoje produkty w sąsiedztwie innych wyjątkowych przedmiotów. Oprócz funkcji handlowej, Fora są także miejscami kreatywnymi oraz eventowymi, w których odbywają się wydarzenia związane lub promujące dobry design

Forum Designu mieści się w Warszawie i Krakowie. W obu miastach lokalizacja jest nieprzypadkowa. Siedzibą w Krakowie stał się budynek dawnego hotelu Cracovia – miejsce, w którym powstaje Muzeum Designu i Architektury – trudno więc wyobrazić sobie lepszą lokalizację dla tego typu showroomu! Ten w Warszawie znajduje się natomiast w sercu Pragi-Północ, w zabytkowym budynku dawnej stalowni. W każdym w tych miejsc od razu widoczne jest łączenie przeszłości z teraźniejszością, a co z tym idzie szacunku do klasyki z nowoczesnym designem. Dlatego showroomy wypełnione są zarówno produktami w stylu vintage i art deco, jak również tymi w stylu industrialnym i loftowym.

Od kilku tygodni w obydwu lokalizacjach Forum Designu można obejrzeć ofertę marki Vestfrost. Klienci mają szansę poznać wybrane produkty, takie jak serię Art Collection, wybrane modele chłodziarek do wina oraz urządzenia AGD w stylu retro.

Nasze produkty błyskawicznie wpisały się w krajobraz panujący w Forach Designu, co jest dla nas powodem do ogromnej dumy, ponieważ niezwykle cenimy ich pracę. Proste linie projektowe, dopracowane detale i odważna, intensywna kolorystyka urządzeń Vestfrost świetnie zgrały się z pozostałymi meblami czy dodatkami, dając eklektyczny, ale równocześnie niezwykle przyjemny efekt końcowy. Pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich do Forum Designu w Warszawie i Krakowie by przekonać się na własne oczy jak wiele te miejsca robią dla promocji designu. – podsumowuje Rafał Derecki, key account manager marki Vestfrost.