Na czym polega technologia Ion Tech w naszych lodówkach?

Jonizacja jest już o paru dobrych lat powszechnie wykorzystywana w urządzeniach do oczyszczania powietrza – pomaga ograniczyć przyciąganie elektrostatyczne i sprawić, że w pomieszczeniu zapanuje świeżość.

Czy wiesz jednak, że podobne rozwiązania stosuje się również w lodówkach? Technologia jonizacji ujemnej Ion Tech marki Vestfrost ma za zadanie ułatwiać utrzymanie przechowywanej żywności w optymalnych warunkach – bez namnażających się bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź jak to działa!

Jonizator do lodówki? Czemu służy takie rozwiązanie?

Nie da się ukryć, że wnętrze domowej lodówki stwarza dość dobre warunki dla rozwoju różnego rodzaju pleśni i bakterii. Do wnętrza chłodziarki bez przerwy trafiają nowe produkty spożywcze, takie jak świeże owoce, warzywa, wędliny, sery czy surowe mięso. Poza nimi zaopatrujemy się także w pakowaną żywność przetworzoną, jak nabiał, różnego typu smarowidła, napoje oraz dania gotowe. Na każdym opakowaniu znajdują się bakterie i niewidocznie dla oka zanieczyszczenia.

Wynika z tego, że w przestrzeni komory chłodzącej nieustannie mieszać się ze sobą będą różnorodne aromaty, a także zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz czy te, obecne na przechowywanych w lodówce produktach. Jonizator w lodówce umożliwia wszystkie je unieszkodliwić i zneutralizować – szybko, skutecznie oraz całkowicie bezpieczne dla przechowywanej żywności.

Technologia Ion Tech – aktywny jonizator w lodówce

Ion Tech (IONtech) jest technologią wykorzystywaną w lodówkach wolnostojących marki Vestfrost. To nowoczesną system oczyszczania powietrza, wykorzystujący jonizację ujemną. W jaki sposób? Jonizator nasyca powietrze jonami o ujemnym ładunku, dzięki czemu neutralizuje przewagę jonów dodatnich.

Jonizacja powietrza pomaga ograniczać rozprzestrzenianie się szkodliwych drobin w powietrzu. Wysycenia jonami ujemnymi odświeża również powietrze, co poczujesz za każdym razem, gdy otworzysz drzwi swojej lodówki.

Aktywny jonizator w lodówce zapewnia:

  • ograniczenie przyciąganie elektrostatycznego wewnątrz komory chłodzenia i zmiana ładunku unoszących się w powietrzu drobin

Dzięki czemu zanieczyszczenia nie rozprzestrzeniają się po całej lodówce. CO więcej, zanieczyszczenia i resztki jedzenia to idealna pożywka dla bakterii – ograniczając ich rozwój, ogranicza się powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Ion Tech wspomaga także ochronę przed mieszaniem się zapachów poszczególnych produktów spożywczych. 

  • odświeżenie powietrza i neutralizację zapachów

Funkcja Ion Tech została uwzględniona w lodówkach wolnostojących Vestfrost po to, aby wspomagać oczyszczanie powietrza i neutralizację unoszących się w powietrzu drobin – przede wszystkim kurzu oraz nieprzyjemnych aromatów. 

  • lepszą ochronę przed drobnoustrojami, pleśnią, grzybami, roztoczami, bakteriami, wirusami i grzybami, które mogą atakować przechowywaną żywność 

Kurz oraz żerujące na nim roztocza są potencjalnymi alergenami, podobnie z reszta jak bytujące wewnątrz lodówki pleśń i grzyby. Zwiększają one ryzyko wywołania reakcji alergicznej, a ich spożywane (długotrwałe i w większej ilości) może prowadzić do rozwoju problemów zdrowotnych.

Funkcja uruchamia się automatycznie, a wbudowany jonizator żywności nie wymaga czyszczenia czy wymiany na nowy. Działa wydajnie, wspierając działanie pozostałych rozwiązań proponowanych przez markę Vestfrost. Jakich?

Jonizator w lodówce, filtr świeżości i ochrona przed szronem – innowacja w zakresie przechowywania żywności

Jonizator żywności jest wspierany przez dwa inne rozwiązania, z których słynie domowe AGD kuchenne oferowane przez markę Vestfrost, takie jak:

  • filtr Maxi Fresh
  • technologia NoFrost Multi.

Węglowy filtr Maxi Fresh jest ulokowany w szufladzie dedykowanej do przechowywania warzyw i owoców. Filtr pochłania wydzielany przez żywność etylen, co sprawia, że znacznie dłużej utrzymują one swoją świeżość i nie psują się.

Za tworzenie dobrych warunków do przechowywania żywności odpowiada także niezawodny system NoFrost Multi. Odpowiada on za optymalny obieg powietrza wewnątrz komór chłodziarki i zamrażarki, chroniąc przed gromadzeniem się na ściankach szronu i lodu. komorach chłodziarki i zamrażarki. Technologia opiera się na odprowadzaniu ciepłego powietrza poza urządzenie oraz zastępowaniu go suchym powietrzem, które nie kondensuje się na ścianach.

Dzięki harmonijnemu działaniu systemu, filtra Maxi Fresh oraz jonizatora Ion Tech zapachy wewnątrz komory chłodzenia nie przenikają między strefami i nie mieszają się ze sobą – a Ty możesz cieszyć się pełnią świeżości przechowywanych produktów przez długi czas.