Na czym polega technologia Maxi Fresh w naszych lodówkach?

Współcześnie, przechowywanie żywności stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem. Dzieje się tak dzięki powszechności nowoczesnych sprzętów domowego AGD, uzupełnionych o innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają przechowywanie produktów spożywczych w odpowiednich warunkach.

Marka Vestfrost stawia na udogodnienia, które pomagają jeszcze lepiej zorganizować domową spiżarnię. Mają one za zadanie pomóc ograniczyć zjawisko marnowania żywności oraz zachęcić do spędzania czasu w kuchni, a co za tym idzie, samodzielnego przygotowywania posiłków. Poznaj technologię Maxi Fresh – rozwiązanie z które oferuje każda wolnostojąca lodówka marki Vestfrost.

Co powinna mieć nowoczesna lodówka?

W przeszłości rolę lodówek w gospodarstwach domowych pełniły piwniczki, spiżarnie oraz kredensy. Obecnie jednak możemy korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki, korzystając z oferowanych przez nią innowacyjnych rozwiązań. Kuchenne sprzęty AGD są tworzone z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu użytkowania. Nowoczesna lodówka powinna ponadto zapewniać jak najlepsze warunki do przechowywania poszczególnych produktów spożywczych.

Domowa lodówka jako nowoczesna pod względem funkcjonalności powinna odznaczać się:

  • wysoką klasą energetyczną,
  • łatwym sterowaniem (jak np. możliwość zaprogramowania działania w trybie ekonomicznym lub Super Cool),
  • energooszczędne oświetlenie (diody LED),
  • półki i uchwyty na przechowywanie artykułów takich jak jajka, napoje w butelkach czy świeżych artykułów,
  • pojemną komorę chłodzenia,
  • dodatkowe udogodnienia (jak np. alarm otwartych drzwi, technologię No Frost Multi, czy IONtech.

Wśród najbardziej znanych i cenionych przez konsumentów rozwiązań dostępnych w lodówkach wolnostojących Vestfrost obecny jest także filtr Maxi Fresh.

Lodówka z Maxi Fresh – nowy sposób przechowywania warzyw i owoców

Czym wyróżnia się lodówka z filtrem Maxi Fresh? Oferuje możliwość przechowywania owoców i warzyw w optymalnych do tego warunkach. Dzięki temu udogodnieniu świeże produkty pozostają świeże, apetyczne i jędrne przez długi czas. W jaki sposób to działa?

  • Technologia Maxi Fresh opiera się na wykorzystaniu specjalnego filtra, umieszczonego w szufladzie na warzywa i owoce. Filtr pochłania uwalniany przez żywność etylen. To gaz, który naturalnie umożliwia dojrzewanie owoców. Wyłapując go z powietrza zatrzymuje się proces dojrzewania, a co za tym idzie, także psucie się tych artykułów, sprawiając że utrzymują się przez dłuższy czas.

Przechowywanie w ten sposób artykuły znacznie wolniej tracą na swoim wyglądzie i aromacie, co zachęca do sięgnięcia po dany owoc czy warzywo. Niewłaściwe warunki, takie jak niedostateczna (lub zbyt duża) wilgotność powietrza mogą sprawić, że nasze zapasy szybko stracą na jakości.

Jakie warzywa i owoce przechowywać w lodówce? Będą to przede wszystkim: warzywa korzeniowe, papryka, por, cukinia, szparagi, sałata, brukselka, szczypiorek, cebulka dymka, kukurydza, kalafior, brokuły, a z owoców: jabłka, śliwki, winogrona oraz wszelkie odmiany owoców sezonowych (np. wiśnie, jagody, maliny, truskawki czy agrest).

Pamiętaj aby do lodówki nie wkładać niedojrzałych owoców, gdyż to właśnie one wydzielają największe ilości etylenu.

  • Dodatkową funkcjonalnością filtra jest także neutralizacja zapachów unoszących się w komorze chłodzenia. Poszczególne aromaty mieszają się ze sobą, sprawiając że wnętrze lodówki pachnie nieprzyjemnie. Filtr Maxi Fresh, w połączeniu z jonizacją IONtech, sprawiają, że wewnątrz lodówki zawsze będzie świeżo.

Szuflada do przechowywania świeżych owoców i warzyw w lodówkach Vestfrost jest także wyposażona w regulację wilgotności. Dzięki temu warunki wewnątrz pojemnika można jeszcze lepiej dopasować do potrzeb aktualnie przechowywanych w chłodziarce produktów. Podwyższony poziom wilgotności jest korzystny przy przechowywaniu wszelkich odmian sałat, szpinaku, jarmużu czy jarzyn korzeniowych (marchew, pietruszka, pasternak czy buraczki).

Domowa lodówka – nowoczesna forma i doskonały design

Nowoczesna kuchnia, to także kuchnia dobrze zaprojektowana. W końcu liczy się troska o każdy detal oraz design uwzględniający wymogi współczesnego życia. Wnętrze kuchni powinno być zatem nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne.

Właśnie z myślą o doskonałym wyglądzie projektanci marki vestfrost skłonili się ku ponadczasowym elementom wykończenia, nawiązującym do stylistyki retro. Finalny efekt? Klasyczna, ale zarazem nowoczesna i oryginalna chłodziarko-zamrażarka, które będzie stanowić piękne uzupełnienie aranżacji wnętrza.