Okapy kuchenne retro – funkcjonalność i design w jednym

Urządzenie stanowiska do gotowania to rzecz gustu oraz odpowiedniej wiedzy. Liczy się funkcjonalność. Miejsce, w którym przygotowujemy posiłki musi być odpowiednio wyposażone i przygotowane do tego, aby móc wygodnie kroić, gotować, smażyć, piec, ale także sprzątać. Gotowanie to niestety także umiejętność utrzymania wnętrza kuchni w czystości. W tym zdecydowanie pomoże kuchenny okap.

W tym wpisie przedstawiamy nieco bliżej kuchenne okapy w stylu retro od marki Vestfrost. Okap stanowi niezwykle przydatny – choć niestety dość często pomijany, element kuchennego wyposażenia. Podpowiadamy dlaczego nie warto z niego rezygnować oraz jak ułatwia utrzymanie kuchni w czystości.

Okapy w stylu retro, z nowoczesnymi funkcjami – seria Retro

Na sam początek zacznijmy od kilku słów na temat samej kolekcji. Okapy Retro, obok lodówek i kuchenek wolnostojących, stanowią kolejny element tworzący serię Retro produktów Vestfrost. Wszystkie urządzenia łączy spójny i klasyczny design, nawiązujący stylistycznie do estetyki lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

Cała kolekcja jest dostępna w dwóch oryginalnych kolorach: beżu i czerwieni, które pięknie wpasowują się w wystrój każdej kuchni, szczególnie jeśli zależy nam na eklektycznej aranżacji inspirowanej stylem vintage.

Na uwagę zasługują dekoracyjne wykończenia, takie jak chromowane elementy czy prosta i stylowa forma, która sprawdzi się w połączeniu z innymi elementami wchodzącymi w skład serii lub innymi urządzeniami.

Okapy w stylu retro Vestfrost zostały jednak wyposażone nie tylko w atrakcyjną formę, ale również w szereg funkcjonalnych opcji, które okazują się niezwykle praktyczne w kuchni. Jakich?

Poznaj bezszczotkowe okapy kuchenne w stylu Retro

Czy rzeczywiście trzeba inwestować w okap? Oczywiście, że tak – a na poparcie prezentujemy kilka argumentów przemawiających na korzyść tego typu urządzeń. Okap kuchenny:

  • pomaga pozbyć się z kuchni nadmiaru pary wodnej,
  • wyciąga nieprzyjemne zapachy powstające podczas smażenia,
  • zbiera rozpylone w powietrzu drobinki tłuszczu – chroniąc przed ich osadzaniem się na meblach, sprzętach i ścianach,
  • poprawia komfort pracy w kuchni, zwłaszcza gdy panują upały.

Efekt regularnego stosowania wyciągu? Czystsza przestrzeń kuchni oraz mniej zapachów przedostających się do pozostałych pomieszczeń. Aromaty z gotowania mogą utrzymywać się w powietrzu przez długi czas, a do tego mieć negatywny wpływ na komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Okapy kuchenne w stylu retro Vestfrost zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań – z sukcesem łącząc klasyczną formę z osiągnięciami współczesnej techniki. Kuchenne wyciągi to urządzenia:

  • niezwykle ciche, które generują minimalny szum na poziomie 46 dB (co można porównać do głośniejszej rozmowy),
  • energooszczędne, o wysokiej klasie energetycznej,
  • oferujące możliwość skorzystania z aż 3 prędkości zasysania oraz biegu intensywnego (który samoistnie wyłącza się po kilku minutach),
  • które gwarantują wydajną pracę (max. pochłanianie powietrza w ilości 745 m3/h),’
  • posiadające specjalny zawór zwrotny powietrza, który chroni przed cofaniem się powietrza z przewodu wentylacyjnego, podczas gdy urządzenie jest wyłączone,
  • wyposażone w bezszczotkowe silniki, czyli najwydajniejszą i energooszczędną technologię dostępną obecnie na rynku.

Bezszczotkowe okapy retro nie wymagają wymiany elementów. Oznacza to, że sprzęt będzie funkcjonalnie dział, bez konieczności pamiętania o okresowej wymianie części zamiennych.

Kuchenny wyciąg – przydatny i piękny

Jak już nadmienialiśmy, cała seria Retro została zaprojektowana w taki sposób, aby łączyła w sobie funkcjonalność i piękno. Jakie jeszcze funkcjonalności może zaoferować sprzęt Vestfrost?

Okap kuchenny jest zwykle umieszczany bezpośrednio nad kuchenką lub płytą grzewczą. Dzięki temu wszelkie zapachy oraz generowana podczas gotowania para wodna mogą być skutecznie zasysane do wyciągu. Co więcej, okap można wykorzystać również jako dodatkowe źródło światła. Zawsze gdy przygotowujesz produkty spożywcze do obróbki cieplnej, kroisz, obierasz lub nakładasz gotowy posiłek, możesz zrobić to wygodnie, dzięki punktowej lampce zainstalowanej w korpusie okapu. Chromowany uchwyt przy okapie może posłużyć do tego, aby odłożyć ręcznik kuchenny lub przygotować sobie podwieszone na haczykach akcesoria do gotowania.

Okap kuchenny to nieodzowny element wyposażenia, z którego nie należy rezygnować planując rozmieszczenie urządzeń w kuchni. Dzięki niemu dość szybko przekonasz się, że utrzymanie czystości w kuchni (i poza nią) staje się łatwiejsze, a sama praca przy przygotowaniu posiłków – komfortowa jak nigdy dotąd.