Vestfrost na targach 4 Design Days w Katowicach

Opinia, że świat designu i projektowania kończy się i zaczyna w Warszawie już kilka lat temu trafiła do lamusa. Dużą popularnością cieszą się takie wydarzenia takie jak 4 Design Days w Katowicach, Łódź Design Festival w Łodzi czy Gdynia Design Days które dowodzą, że imprezy tego typu z sukcesem można organizować w całej Polsce. Jak na tle innych „designerskich” wydarzeń radzą sobie Katowice?

6 do 9 lutego 2020 miastem zawładnęli fani designu, architektury i projektowania wnętrz. Dni branżowe (6-7.02.) zgromadziły 10 000 gości biznesowych – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych. W dniach otwartych (8-9.02.) udział wzięło ponad 25 000 osób, dla których przygotowano spotkania z ekspertami, gwiazdami telewizji, warsztaty, wystawy tematyczne, ekspozycje ponad 300 producentów oraz targi niezależnych projektantów.

W projektowaniu skupiamy się zawsze na idei praktycznej prostoty. Zachowujemy oryginalny styl, ale myślimy również o tym, co oferuje naszym klientom w kwestii technologii. W ten sposób powstaje produkt kompletny, w którym design odpowiada na codzienne potrzeby i trendy – mówi Rafał Derecki, key account manager w Vestel Poland.

Vestfrost w Katowicach pokazał kilka linii produktowych. Największym zainteresowaniem zwiedzających okazała się seria chłodziarko-zamrażarek retro, dostępna w 5 intensywnych kolorach. Specjalnie na okazję targów firma, we współpracy z malarką Urszulą Clarise, przygotowała trzy propozycje lodówek ozdobionych reprodukcjami obrazów artystki. W efekcie powstały niezwykle energetyczne urządzenia, z których spoglądają Salvador Dali, David Bowie i Anthony Bourdain. Wielbicielom stylu retro przypadł do gustu również zestaw – chłodziarko-zamrażarka, kuchnia wolnostojąca i okap. Dostępne w dwóch kolorach (beżowym i bordo) stają się stylową wizytówką kuchni. Stałymi bywalcami stoiska Vestfrost są również miłośnicy wina. Chłodziarki do wina to flagowy produkt marki. Eleganckie urządzenia zostały wyposażone w rozwiązania stwarzające idealne warunki do przechowywania wina takie jak kompresor tłumiący drgania, przyciemniane szkło z filtrem UV czy filtr z aktywnym węglem. Wszystko po to by jak najlepiej zadbać o smak, kolor czy klarowność trunku.

Cieszy nas tak duże zainteresowanie najbardziej odważnymi propozycjami. Chłodziarko-zamrażarki z reprodukcjami okazały się hitem stoiska, do tego stopnia, że już dziś możemy potwierdzić rozszerzenie oferty Retro o modele customizowane pracami Urszuli Clarise, i wprowadzenie ich do regularnej sprzedaży. Wśród klientów widać coraz większą gotowość na otwarcie się na rozwiązania inne niż tradycyjna biała zabudowa. Mamy nadzieję na kontynuację rozwoju tego trendu i obiecujemy, że w Vestfrost zrobimy wszystko, by sprostać tym wymaganiom – podsumowuje Rafał Derecki, key account manager w Vestel Poland.