Vestfrost na tegorocznej edycji archiDAY 2020 Online

archiDAY to cykliczne wydarzenie dla architektów, projektantów wnętrz, designerów, dekoratorów, stylistów i home stagerów, które co roku odbywa się jako w ramach targów Warsaw Home. Edycja 2020, ze względu na pandemię, została przeniesiona do internetu. Od 12 do 16 października uczestnicy wzięli liczny udział w konsultacjach, spotkaniach z ekspertami czy warsztatach, potwierdzając tym samym że to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Vestfrost kolejny raz był jego partnerem.

W tym roku komunikacja marki skupiła się na Vestfrost Art Collection – projekcie stworzonym we współpracy z malarką Ulą Clarise. Jej efektem są trzy lodówki wolnostojące Vestfrost z linii retro z autorskimi projektami graficznymi. Każde z urządzeń łączy intensywną barwę z portretem postaci ważnych dla świata kulinariów, sztuki i muzyki. I tak: z pomarańczowego modelu VR-FB373-2E0OR spogląda Salvador Dali, z czerwonego VR-FB373-2E0RD David Bowie, a z niebieskiego VR-FB373-2E0BU Anthony Bourdain. Jak Vestfrost Art Collection wpisał się w archiDay?
Sprawdźcie sami.

Co działo się w czasie tegorocznej edycji?

Główną osią tematyczną wydarzenia były wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty czy konsultacje, które poszerzają umiejętności oraz kompetencje projektantów i architektów. Scena “Projektant i BIZNES” to merytoryczne porady z zakresu prowadzenia, a także rozwoju pracowni projektowej. “Design Story” obejmuje opowieści o projektach – uczą i inspirują. Swoim doświadczeniem dzielili się zaproszeni eksperci: architekci, projektanci, designerzy, ambasadorzy marek. Sceną wymiany poglądów i doświadczeń były „Rozmowy o…”, gdzie przedstawiciele branży rozmawiali o produktach trendach, inspiracjach oraz zmianach i możliwych scenariuszach w przyszłości.

Brak tradycyjnych imprez targowych rekompensowała z kolei strefa współpracy firma-projektant. Rozmowy na stoisku zastąpiły wideo spotkania.

Ważnym elementem archiDAY 2020 Online były konsultacje i bezpłatne warsztaty. W ich trakcie architekci i projektanci podnosili umiejętności z zakresu posługiwania się programami: SketchUp + V-Ray, Vectorworks oraz Archicad. W trakcie trwania wydarzenia odbywały się również indywidualne konsultacje z ekspertami.

W archiDESK Studio odbywały się również inspirujące rozmowy o produktach i rozwiązaniach z zaproszonymi gośćmi. To wszystko w ramach interaktywnej przestrzeni jednego z partnerów tegorocznej edycji – Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.

Relacje z archiDAY 2020 Online można nadal oglądać na platformie www.archidesk.pl – narzędziu wspierającym specjalistów z branży wyposażenia wnętrz

Vestfrost na archiDAY 2020

Vestfrost angażuje się w archiDAY po raz trzeci. Decyzja o podjęciu współpracy z tym właśnie wydarzeniem była jedną z pierwszych po wejściu na polski rynek nowej odsłony duńskiej marki. Rafał Derecki, product manager Vestel Poland, podsumowuje tegoroczną edycję:

achiDAY to coś więcej niż tylko wydarzenie towarzyszące targom, co najlepiej pokazała tegoroczna edycja, która chociaż odbywała się niemal w całości w internecie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Brak możliwości bezpośrednich spotkań został niezwykle umiejętnie zrekompensowany ich onlinowymi odpowiednikami. Marka Vestfrost, jako jeden z partnerów, była obecna w wydarzeniu na różnych płaszczyznach. Najczęściej pojawiającym się tematem była współpraca z malarką Urszulą Clarise, z którą stworzyliśmy projekt Vestfrost Art Collection – specjalną edycję lodówek wolnostojących retro z grafikami jej autorstwa. Stacjonarnie, w strefie partnera na terenie Domoteki, można była obejrzeć całą serię Art Collection. Wszystkie nasze urządzenia – chłodziarki do wina, urządzenia chłodnicze do zabudowy, chłodziarko-zamrażarki, okapy i kuchnie wolnostojące w stylu retro były dostępne również w programach dla uczestników warsztatów projektowych. Braliśmy udział także w spotkaniach dla architektów oraz specjalnym dyżurze, gdzie jako przedstawiciel marki byłem dostępny dla wszystkich, którzy mieli ochotę porozmawiać na temat urządzeń Vestfrost. Równie ważny jest dla nas fakt, że nawet po zakończeniu wydarzenia materiały były dostępne dla zalogowanych uczestników, a poszczególne rozmowy są nadal udostępniane. Myślę, że doświadczenia interaktywnych form współpracy, które okazały się niezwykle efektywne, wejdą na stałe do repertuaru archiDay czy innych, podobnych wydarzeń.