Wyjątkowa kuchnia wolnostojąca w Twoim domu – bądź retro, bądź trendy!

Seria Retro od marki Vestfrost zachwyca oryginalnym designem, inspirowanym estetyką lat 60. XX wieku. Charakterystyczna linia oraz sposób wykończenia zjednały sobie przez lata wielu entuzjastów, którzy chętnie włączają AGD duńskiej marki do przestrzeni swoich kuchni. W skład kolekcji wchodzą chłodziarko-zamrażarki, okapy kuchenne oraz stylizowane kuchnie gazowo-elektryczne.!

To właśnie oryginalna kuchnia wolnostojąca serii Retro, może na dobre odmienić charakter przestrzeni, w której przygotowujesz codzienne posiłki. Wszechstronne urządzenia, wyposażone w komplet palników gazowych oraz elektryczny piekarnik umożliwią sprawną pracę oraz dadzą okazję do dalszego rozwijania swoich kulinarnych umiejętności, a kto wie – może i odkrycia swojego nowego hobby?

Gotowanie na profesjonalnym poziomie – kuchnia wolnostojąca retro

Kolekcja Retro powstała z myślą o użytkownikach poszukujących trwałych rozwiązań na lata – starannie zaprojektowanych i niezawodnych. Mogłoby się wydawać, że kuchnia wolnostojąca należy do pieśni przeszłości, ustępując miejsca wariantom takim jak płyty grzewcze i indukcyjne. Gotowanie na palnikach gazowych wciąż cieszy się jednak ogromną popularnością, szczególnie wśród osób żywo zainteresowanych kulinariami. Marka Vestfrost stara się wychodzić naprzeciw potrzebom tych właśnie osób, proponując AGD, które umożliwi jednoczesną pracę nad wieloma daniami, a przy tym będzie zdobić wnętrze każdej kuchni.

Ponadczasowy styl kolekcji Retro

Charakterystyczna forma kolekcji Retro jest hołdem dla estetyki minionego stulecia, która dla wielu osób kojarzy się z domowym ciepłem, przytulnością oraz wysoką jakością. Kuchnia wolnostojąca Retro zachwyci nawet najbardziej wymagających. Dbałość o detale widoczna jest praktycznie w każdym elemencie, zaczynając od palników, poprzez komorę piekarnika, a na stylizowanych detalach kończąc. 

  • Kolorystyka: kuchnie dostępne są w odcieniu klasycznego beżu, który dopasuje się do wystroju większości wnętrz, a także w zdecydowanym bordo. Kolekcja ma nawiązywać do estetyki vintage, dlatego też obudowa w jednolitym kolorze zestawiona jest z chromowanymi detalami, jak np. uchwyt przy drzwiczkach piekarnika czy kurki. 
  • Forma: kuchnia wolnostojąca gazowo-elektryczna, mimo iż jest sprzętem znacznych rozmiarów, prezentuje się lekko, a to za sprawą umieszczenia całości konstrukcji na zgrabnych nóżkach. 
  • Detale: cała kolekcja jest spójnie połączona motywem lekko zaokrąglonej linii. W przypadku kuchenki przewija się ona w wykończeniu drzwiczek piekarnika, a także metalowych detali. 

Kuchnia wolnostojąca gazowo elektryczna – wysoki komfort pracy

Pomówmy teraz o względach praktycznych. Aby kuchnia wolnostojąca mogła być użytkowana w sposób komfortowy, musi oferować szereg przydatnych funkcji, a także być łatwa do utrzymania w nieskazitelnej czystości. Właśnie na tych walorach skupili się projektanci marki. 

Kuchnia wolnostojąca gazowo-elektryczna oferuje 5 palników gazowych, w tym jeden większy palnik wyposażony w żeliwną koronę typu WOK. Umożliwia to jednoczesne przygotowywanie wielu potraw oraz porcji dla wielu osób. Palnik WOK jest przystosowany konstrukcyjnie do patelni tego typu i naczyń o głębokim dnie, dając możliwość szybkiego smażenia i obróbki jedzenia. Kuchenka posiada także elektroniczny programator, dzięki któremu można optymalnie kontrolować czas potrzebny na przygotowanie posiłku. Ponadto w kuchence wykorzystano palniki automatyczne aktywowane przy pomocy kurków. 

Piekarnik oferuje aż 9 różnych trybów pracy, dzięki czemu jego moc można idealnie dopasować do rodzaju przygotowywanego posiłku, bez obaw o przypalenia czy serwowanie niedogotowanych potraw. Wewnątrz komory piekarnika znajdują się teleskopowe szyny, na których wedle potrzeb umieścić można stalowe żebra do pieczenia lub wykorzystać blachę. Podwójna szyba pozwala na łatwy demontaż, dzięki czemu piekarnik można utrzymać w idealnej czystości. To zadanie ułatwiają także specjalne panele katalityczne, umieszczone na bocznych ściankach – umożliwiają spalanie zanieczyszczeń przy temperaturze, w takiej aktualnie pracuje piekarnik. 

Dlaczego warto inwestować w najwyższą jakość

Kuchnia wolnostojąca gazowo elektryczna bardzo szybko okaże się niezbędnym uzupełnieniem każdej kuchni. Z pomocą odpowiedniego sprzętu można sprawnie przygotowywać posiłki dla całej rodziny, a także odwiedzających nas znajomych. Jakość sprzętów proponowanych przez Vestfrost broni się sama. Komfort korzystania z kuchni przekłada się na zadowolenie, a także oszczędność czasu oraz pieniędzy (o co dba wysoka klasa energooszczędności). 

Jeżeli kuchnia jest Twoim królestwem, a gotowanie pasją, nie poprzestawaj na półśrodkach. Wnętrze kuchni może zachwycać funkcjonalnością oraz niebanalnym wykończeniem, o które zadbają produkty z kolekcji Retro. Odpowiedni sprzęt do codziennego gotowania będzie wsparciem każdego dnia, a także znakomitą inwestycją na lata.