Dlaczego warto postawić na zamrażarkę wolnostojącą?

Wiecznie przepełniona zamrażarka, z niedomykającymi się szufladami – znasz ten problem? Wybór wolnostojącego AGD najczęściej ogranicza się do chłodziarek lub kuchenek. Być może jednak warto rozważyć także wybór samodzielnej zamrażarki? Czy takie rozwiązanie może okazać się praktyczne?

Dodatkowe miejsce do przechowywania w odpowiednich warunkach mrożonych owoców, warzyw oraz mięsa? Czemu nie! Mimo iż pełnowymiarowa zamrażarka stojąca nie jest zwykle pierwszym wyborem przy organizacji przestrzeni kuchni, może okazać się bardzo funkcjonalnym jej uzupełnieniem.

Zamrażarka wolnostojąca – dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Najchętniej wybieranym urządzeniem do przechowywania żywności jest, rzecz jasna, klasyczna chłodziarko-zamrażarka. Dzięki takiemu połączeniu w jednym miejscu można magazynować zarówno produkty wymagające warunków chłodniczych, jak i mrożonki. To oszczędność miejsca. Kiedy jednak do zagospodarowania jest więcej przestrzeni, a nasze zapasy wymagają więcej niż tylko kilku szuflad, praktycznym rozwiązaniem może okazać się zamrażarka wolnostojąca.

Odrębne urządzenie, wielkością zbliżone do standardowej lodówki, to możliwość przechowywania podobnej ilości produktów mrożonych, co żywności świeżej. Po podobne rozwiązania chętnie sięgają osoby z branży hotelarskiej oraz restauratorzy, choć nie tylko. Taka opcja okaże się atrakcyjna również dla osób, które dużo i chętnie gotują, dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy po prostu lubią dysponować dobrze wyposażoną spiżarnią.

Skoro o spiżarni mowa – to właśnie tam może znaleźć swoje miejsce samodzielna zamrażarka. Ustawienie obok siebie lodówki i zamrażarki jest możliwe, ale jednocześnie może okazać się kłopotliwe do zaaranżowania w samej kuchni. Odrębna zamrażarka daje szerokie możliwości w kwestii rozmieszczenia poszczególnych sprzętów.

Duża zamrażarka stojąca – pojemna i funkcjonalna

Jeśli w przestrzeni swojej kuchni cenisz przede wszystkim wysoką jakość i funkcjonalne rozwiązania, poznaj wolnostojące zamrażarki od Vestfrost. To pełnowymiarowe urządzenia, które znakomicie dopełnią kuchenne wyposażenie lub pomogą zaaranżować praktyczną spiżarnię.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej modelowi VR-FF372-2H0H. Oferuje od aż 278 litrów pojemności netto, za co odpowiadają:

  • 2 półki na drzwiach drzwiach,
  • 5 pojemnych szuflad z listwami INOX,
  • 2 otwarte półki w zamrażarce, wykonane ze szkła.

O funkcjonalności decyduje jednak nie tyle sama konstrukcja zamrażarek, co nowoczesne udogodnienia, w jakie zostały uzupełnione:

Technologia No Frost
flagowe rozwiązanie marki Vestfrost, zapewniające doskonałą ochronę przed osadzaniem się na ścianach urządzenia szronu i lodu. Technologia bazuje na stałej wymianie wilgotnego powietrza na suche. Dzięki temu wnętrze komory zamrażarki znacznie rzadziej wymaga rozmrażania i czyszczenia, a przechowywane produkty są utrzymane w stałej temperaturze.

Zero Clearance
to rozwiązanie ułatwiające znalezienie odpowiedniego miejsca dla zamrażarki. Dlaczego? To system bezkolizyjnego otwierania zamrażarki, który sprawia, że urządzenie nie wymaga dodatkowej przestrzeni na zawias drzwi. Zamrażarkę możesz ustawić przy ścianie lub szafkach w zabudowie, bez obaw o uwzględnianie dodatkowej przerwy między nimi.

Twisted Icematic
na koniec prawdziwy hit, który ułatwia nawigację każdej imprezy i nie tylko – obrotowa kostkarka do lodu. Produkuje ona aż do 384 kostek lodu na dobę, dzięki czemu z łatwością schłodzisz każdy napój, kompres czy wodę do blanszowania warzyw.

Zamrażarka, która uczyni przechowywanie żywności jeszcze łatwiejszym

Każda zamrażarka stojąca Vestfrost jest wyposażona również w szereg dodatkowych funkcjonalności, których zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie magazynowania mrożonek, jak:

  • intuicyjne sterowanie Touch Control, przy pomocy dotykowego ekranu znajdującego się na czole urządzenia. Sprawia ono, że obsługa urządzenia będzie zawsze łatwa i przyjemna,
  • Super Freeze oraz tryb pracy ekonomicznej – zamrażarkę można zaprogramować tak, aby zużywać mniej energii (np. gdy wyjeżdżamy) lub też aby mroziła żywność ekspresowo, co zapewnia zachowanie pełni jej walorów,
  • zamrażarki Vestfrost posiadją alarm otwartych drzwi – rozwiązanie stosowane przede wszystkim w chłodziarkach, ale równie przydatne w przypadku produktów głęboko mrożonych.

Zamrażarki umożliwiają także łatwe zaprogramowanie temperatury utrzymującej się wewnątrz komory: -16°C, -18°C, -20°C, -22°C, -24°C lub wspomniany już tryb Super Freeze.

Inwestycja w wolnostojącą zamrażarkę opłaci się zawsze wtedy, gdy stajemy przed koniecznością magazynowania większych ilości żywności. Przechowywanie jej w odpowiednich warunkach, to najlepsza ochrona przed jej marnowaniem, a co za tym idzie – stratami pieniężnymi oraz środowiskowymi. Postaw na inteligentne rozwiązania z Vestfrost!