O nas

Firmie Vestfrost od samego początku przyświeca jeden cel.

Tworzenie i produkcja produktów, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom swoich klientów. Ponad 60 lat doświadczeń firmy gwarantuje wysoką jakość wykonania, prostotę obsługi i bardzo niską awaryjność.

Produkty Vestfrost od wielu lat służą naszym klientom. Zadowolenie naszych klientów to najlepsze „paliwo” i motywator do ciągłego doskonalenia technologii, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i tworzenia nowych urządzeń.


Vestfrost w domu.
Wszystko zaczęło się w 1963 roku.

1963

Założenie firmy

Firma Vestfrost założona została w dniu 21 marca przez Arne Højvig. Vestfrost powstała jako kontynuacja ówczesnego Artika, producenta zamrażarek domowych.

1970

Zwiększenie mocy produkcyjnych

W styczniu tego roku, w związku z nieprzerwanie rosnącym zapotrzebowaniem na urządzenia chłodnicze i zamrażarki Vestfrost. Wprowadzony zostaje dwuzmianowy system pracy.

1973

Współpraca z Electrolux

Szwedzki Electrolux nabywa 50% udziałów Vestfrost i rozpoczyna się okres cennej współpracy obu firm.

1981

Optymalizacja produkcji

Wraz ze wzrostem produkcji wprowadzane są liczne udoskonalenia. Produkcja zostaje podzielona na trzy odrębne linie. Jedna dla zamrażarek skrzyniowych, po jednej dla chłodziarek i dla pomp ciepła.

1992

Otwarcie nowej fabryki

Pierwsza zamrażarka opuszcza linię produkcyjną w nowej fabryce.

2006

Parnerstwo z firmą Vestel

Vestfrost wiąże się strategicznym partnerstwem z jednym z największych producentów elektroniki w Europie – firmą Vestel.

2007

Rozwój firmy

Aby sprostać rosnącemu popytowi i w odpowiedzi na zróżnicowane zapotrzebowanie firma zostaje podzielona na działy: Vestfrost – dostarczając produkty do prywatnych gospodarstw domowych i Vestfrost Solutions – obsługujących rynek komercyjny.

2008

Poszerzenie oferty

Jeden z największych producentów AGD/RTV – Vestel nabywa prawa do marki „Vestfrost”. To przejęcie wzmacnia firmę i rozszerza portfolio produktów marki Vestfrost o kolejne kategorie: kuchenki, piekarniki, płyty grzewcze, pralki i zmywarki.

2009

Pierwsza pralka automatyczna

Na rynek duński trafia pierwsza pralka automatyczna przygotowana, zaprojektowana i wyprodukowana z dbałością o najwyższe paramatry techniczne, wysoką jakość oraz prostotę obsługi – parametry tak ważne dla wszystkich produktów Vestfrost.

2014

Vestfrost wytycza nowe trendy

Po raz kolejny Vestfrost zajmuje pozycje lidera rynku wyznaczając nowe standardy zużycia energii wprowadzając na rynek chłodziarkę do wina, model FZ 414W, w klasie A+. Po roku na rynku duńskim debiutuje 8 kilogramowa pralka automatyczna z systemem PyroJet o rekordowej klasie energoefektywności A+++ -70%.

2016

Ekspansja na rynkach Skandynawskich

Produkty marki Vestfrost powracają do sprzedaży w Norwegii, Szwecji i Finlandii.

2017

Debiut na rynku polskim

Dzięki współpracy z firmą Vestel Poland produkty Vestfrost debiutują na rynku Polskim.


Historia Vestfrost

Vestfrost to duńska marka, znana konsumentom początkowo głównie jako producent najwyższej klasy systemów chłodniczych oraz wysokiej jakości chłodziarek do wina. W Polsce po raz pierwszy urządzenia Vestfrost pojawiły się już w latach 90. Potem jednak, na kilkanaście lat firma zniknęła z naszego rynku, żeby teraz powrócić z nową, znacznie bogatszą ofertą. To co łączy wszystkie urządzenia sygnowane marką Vestfrost to minimalistyczna stylistyka, zaawansowane technologie oraz praktyczne funkcje, dopasowane do potrzeb współczesnych konsumentów.

Milowym krokiem w rozwoju firmy było połączenie z firmą Vestel w 2008 roku. Wydarzenie to otworzyło duńskiej marce drogę do poszerzenia oferty produktowej o kolejne kategorie: kuchenki, piekarniki, płyty grzewcze, pralki i zmywarki. Wsparcie ze strony Vestela, giganta w obszarze urządzeń AGD, w postaci dostępu do zasobów produkcyjnych i zaplecza technologicznego gwarantuje marce Vestfrost stały rozwój, a klientom zapewnia dostęp do nowych urządzeń. Zróżnicowana oferta produktowa przyniosła korzyści w postaci ekspansji na nowe rynki. Od 2016 roku produkty marki Vestfrost są dostępne nie tylko w Danii, ale także w Norwegii, Szwecji i Finlandii, a od 2017 również w Polsce.

Vestfrost to kilka linii produktowych, zaprojektowanych są z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowania, charakteryzujących się wysokiej jakości materiałami oraz prostymi formami. Seria produktów retro odznacza się wyszukanymi detalami, jak stylizowane uchwyty, opływowe kształty czy kolorowe obudowy. Winiarki z kolei różnią się od siebie sposobem wykończenia, ale łączą je zaawansowane technologie, spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. W produktach do zabudowy kluczowe znaczenie ma natomiast nie zewnętrze, a układ półek i udogodnienia wewnątrz.