Poznaj okapy do zabudowy Vestfrost!

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale również serce domu, miejsce spotkań i rozmów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o komfort i estetykę w tym pomieszczeniu. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia kuchni jest okap kuchenny. Ciekawą opcją na rynku są nasze okapy do zabudowy Vestfrost, które łączą w sobie nowoczesny design, wydajność i cichą pracę. Sprawdź, dlaczego warto poznać te urządzenia!

Okap kuchenny do zabudowy – elegancja i skuteczność

Elegancja i skuteczność to dwie cechy, które wyróżniają okapy do zabudowy Vestfrost na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku. Zaczynając od ich estetyki, okapy prezentują się niezwykle nowocześnie i stylowo. Klasyczny, elegancki kolor czarny lub biały, doskonale komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrza kuchennego. Bez względu na to, czy masz nowoczesną kuchnię z minimalistycznymi elementami, czy też bardziej klasyczną, tradycyjną przestrzeń, okap Vestfrost będzie doskonale pasować. Co więcej, opcja zabudowy pozwala na schowanie nieatrakcyjnej części urządzenia, co jeszcze bardziej podkreśla wyszukany charakter całej kuchni.

Jednak nie tylko estetyka jest mocną stroną tych okapów. To także urządzenia niezwykle skuteczne w swojej roli. Głównym zadaniem okapu jest usuwanie niechcianych zapachów, pary wodnej i tłuszczu z powietrza w kuchni, a w tym zakresie okapy Vestfrost sprawdzają się doskonale. Dzięki zaawansowanemu silnikowi bezszczotkowemu BLDC, który jest sercem tych urządzeń, osiągają one wysoką moc i moment obrotowy. To oznacza, że skutecznie pozbywają się wszelkich zanieczyszczeń z powietrza, tworząc w kuchni świeże i czyste środowisko.

Okap podszafkowy do zabudowy – jakie są jego zalety?

Okapy kuchenne do zabudowy Vestfrost wyróżniają się nie tylko nowoczesnym designem, ale także szeregiem zalet, które sprawiają, że są doskonałym wyborem do Twojej kuchni:

Sterowanie gestem – nowoczesność w Twojej kuchni

Sterowanie urządzeniem jeszcze nigdy nie było tak proste, jak w przypadku okapów Vestfrost. Dzięki opcji sterowania gestem możesz obsługiwać okap bez dotykania go fizycznie. To nie tylko nowoczesne, ale także praktyczne rozwiązanie. Wystarczy gest ręką, aby dostosować pracę okapu do aktualnych potrzeb. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy masz ręce pełne potraw, a potrzebujesz szybko zmienić ustawienia okapu.

Cichy okap do zabudowy – komfort podczas gotowania 

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze okapu kuchennego do zabudowy jest poziom hałasu, jaki generuje. Nikt nie chce, aby praca urządzenia przeszkadzała podczas przygotowywania posiłków czy rozmów przy stole. Okapy Vestfrost mają niski poziom głośności wynoszący zaledwie 44 dB(A). Dzięki temu możesz cieszyć się ciszą w kuchni, nawet gdy okap pracuje na pełnych obrotach.

Silnik bezszczotkowy BLDC – wydajność i energia

Wydajność okapów jest imponująca. Silnik bezszczotkowy BLDC (bezszczotkowy silnik prądu stałego) to rodzaj elektrycznego silnika prądu stałego, który nie wykorzystuje tradycyjnych szczotek wewnętrznych do przekazywania prądu do wirnika. Zamiast tego, BLDC korzysta z magnesów trwałych na wirniku i elektromagnesów na obudowie, aby generować obracające się pole magnetyczne, które napędza wirnik. BLDC oferują wysoką moc i moment obrotowy w stosunku do swojej wielkości. To oznacza, że skutecznie pozbywają się niechcianych zapachów, tłuszczu i pary wodnej. Wydajność może sięgać aż do 685 m3/h, co sprawia, że te okapy świetnie sprawdzają się nawet w dużych kuchniach. 

Oświetlenie LED – jasność i energia

Dla wielu osób kuchnia to nie tylko miejsce gotowania, ale także relaksu i tworzenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Każdy okap do zabudowy podszafkowy wyposażony jest w oświetlenie LED, które nie tylko doskonale oświetla blat roboczy, ale także jest energooszczędne. To rozwiązanie klasy B efektywności oświetlenia, które pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze na rachunkach za prąd.

Filtracja tłuszczu – czyste powietrze

Filtracja tłuszczu to kluczowy element działania każdego skutecznego okapu kuchennego. Okapy Vestfrost idą krok dalej, oferując filtr o efektywności klasy D. Co to oznacza? To oznacza, że oprócz usuwania niechcianych zapachów i pary wodnej, te okapy skutecznie zatrzymują także osad tłuszczowy. W wyniku procesu gotowania wytwarza się wiele cząsteczek tłuszczu, które mogą osiadać na powierzchniach kuchni, takich jak ściany, meble czy sprzęt AGD. Dzięki zaawansowanemu filtrowi tłuszczu, te okapy zapewniają, że te uciążliwe osady nie trafiają na powierzchnie, co ułatwia utrzymanie czystości w kuchni. 

Kilka trybów pracy – dostosowane rozwiązania

Każda kuchnia jest inna, dlatego też każdy okap podszafkowy do zabudowy oferuje kilka trybów pracy. Do dyspozycji są 3 prędkości zasysania oraz tryb intensywny. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad czystością i świeżością powietrza w swojej kuchni. Bez względu na to, czy przygotowujesz lekką sałatkę, smażysz klasyczne dania czy też eksperymentujesz z intensywnymi przyprawami, te okapy pozwalają dostosować swoje działanie do bieżących okoliczności, gwarantując czyste i świeże powietrze w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Okap kuchenny do zabudowy to nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka i komfort w kuchni. Okapy Vestfrost to połączenie nowoczesnego designu, wydajności i cichej pracy. Dzięki nim możesz cieszyć się czystym powietrzem i spokojem w kuchni. Warto poznać te urządzenia i zadbać o komfortowe warunki gotowania i spędzania czasu w kuchni.