Zamrażarka do zabudowy z kostkarką czyli zdecydowane must have w Twoim domu!

Kostkarka do lodu to z jednej strony jedynie dodatkowy gadżet, ale z drugiej także – rozwiązanie, które może niejednokrotnie usprawnić pracę w kuchni i nie tylko. Przekonaj się.

Jeśli marzysz o kuchennej zamrażarce z kostkarką, nie musisz decydować się na zakup większej lodówki wolnostojącej. Zamiast tego, nawet jeśli Twoja kuchnia jest mniejsza i planujesz w niej wykonanie zabudowy, mamy dla Ciebie kompaktowe rozwiązanie, które umożliwi cieszyć się zaletami domowej kostkarki do lodu.

Czy zamrażarka do zabudowy z kostkarką jest przydatna?

Kuchenne AGD do zabudowy odznacza się licznymi zaletami. Po pierwsze, są to modele “dyskretne”, które w zamierzeniu mają być ukryte w zabudowie. Dzięki temu nie rzucają się w oczy, a całość wystroju prezentuje się spójnie i nowocześnie. Nie brakuje zwolenników podobnych rozwiązań, gdyż AGD do zabudowy umożliwia łatwiejsze zaaranżowanie małych kuchni.

Podobne walory może zaoferować zamrażarka do zabudowy. Nawet jeśli kuchnie nie jest ogromna, można w sprytny sposób przewidzieć w niej dodatkowe miejsce na odrębną zamrażarkę. To rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem wiecznie przepełnionego zamrażalnika. Ponadto, jeśli w kuchni znajdzie się zamrażarka do zabudowy z kostkarką do lodu – wybór ten może zaważyć na naszym codziennym komforcie.

Do czego można wykorzystać lód w kostkach

Pierwsze skojarzenie z domową kostkarką do lodu? Łatwość przygotowania chłodnych napojów i drinków. Jest to oczywiście główne zastosowanie kostkarki, a zatem:

  • do schładzania napojów

W kilka chwil możesz napełnić szklankę odpowiednią ilością lodu, który utrzyma Twój napój w odpowiednio niskiej temperaturze. Z tego względu idealnie sprawdzi się podczas spotkań ze znajomymi, rodziną, imprez czy grilla.

  • podczas gotowania

Brzmi to może trochę nieintuicyjnie, ale kostki lodu przydają się w kuchni. Skorzystamy z nich np. gotując jajka czy blanszując warzywa. Gdy zostaną one ugotowane (lub podgotowane), należy przełożyć je do zimnej wody, schłodzonej odpowiednio dużą porcją lodu. Gotowe kostki znajdą zastosowanie także podczas przygotowywania deserów, koktajli, sorbetów i przekąsek.

  • po treningu/na wypadek kontuzji

Kostki lodu można wykorzystać jako kompres. Stosować go można do zbicia gorączki lub do schłodzenia obolałych po treningu obszarów ciała. Jeśli w Twoim domu dokazują dzieci, z pewnością wiesz, że o stłuczenia i zadrapania nie jest trudno – wówczas odrobina lodu pomoże uśmierzyć ból.

  • dla domowych zwierzaków

Szczególnie latem ważne jest aby zadbać o nawodnienie naszych pupili. Psom i kotom można podawać kostki lodu. Lizanie lodu pomaga stopniowo nawodnić i schłodzić organizm, a dla niektórych zwierzaków może także stanowić dobrą zabawę.

We wszystkich tych sytuacjach zamrażarka do zabudowy z kostkarką do lodu okaże się niezwykle praktyczna.

Zamrażarka z kostkarką do zabudowy od Vestfrost

Nowoczesna zamrażarka z kostkarką do zabudowy Vestfrost, jak np. model VR-BF27912H1S, to urządzenie kompaktowe, które oferuje jednocześnie sporo użytkowej przestrzeni do przechowywania mrożonek – dokładnie 197 litrów pojemności netto, podzielonej między 6 szuflad i dwie półki. Podobnie, jak inne urządzenia marki, ten model także wyposażono we flagowe technologie, takie jak:

  • wyświetlacz Touch Control, który umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia,
  • No Frost, czyli stały obieg powietrza, który chroni przed osadzaniem się szronu na ściankach urządzenia oraz zapewnia równomierna chłodzenie wszystkich stref.

Główną zaletą, jaką może zaoferować użytkownikowi zamrażarka do zabudowy z kostkarką twistową jest jej wydajność. Dzięki funkcji Twisted Icematic ciągu doby urządzenie może wyprodukować aż 384 kostki lodu – co jest wynikiem nie do przebicia z użyciem klasycznych rozwiązań, takich jak foremki, szufladki czy woreczki.

Warto przy tym pamiętać także, że kostkarka to także funkcja, która umożliwia zrezygnować z użycia plastikowych woreczków lub silikonowych foremek do lodu. Oznacza to mniej odpadów, szybkość działania oraz brak konieczności pamiętania o ciągłym mrożeniu nowej porcji lodu.

Działaj w kuchni mądrze i sprawnie, dzięki sprytnym rozwiązaniom oferowanym przez markę Vestfrost.