Vestfrost Art Collection z nagrodą Dobry Design 2022

Najnowszy model chłodziarko-zamrażarki z linii Vestfrost Art Collection, przedstawiający polskiego artystę wszechczasów – Fryderyka Chopina, zajął pierwsze miejsce w konkursie Dobry Design 2022, w kategorii kuchennego AGD. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali organizowanej w ramach targów 4 Design Days w Katowicach. Vestfrost Art Collection to projekt, współtworzony z malarką Urszulą Clarise, łączący portrety ikon sztuki z nowoczesnymi chłodziarko-zamrażarkami w stylu retro.

Projekt Vestfrost doceniony przez Jury

Chłodziarko-zamrażarka w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection to pierwsza propozycja duńskiej marki przedstawiająca polskiego artystę. W ten sposób pianista i kompozytor dołączył do pozostałych bohaterów – Salvadora Dalego, Dawida Bowiego, Anthone’ego Bourdain i Fridy Kahlo – prezentowanych w kolekcji Vestfrost.

Ten projekt od początku był wyjątkowy, a jego przygotowanie i wdrożenie zajęło nam ponad rok. Zaczęło się od autorskiego portretu Chopina, namalowanego specjalnie na nasze zlecenie przez Urszulę Clarise. Kolejny etap obejmował zaadaptowanie obrazu do grafiki i naniesienie jej na czarną, elegancką lodówkę w stylu retro. Obraz-inspiracja trafił natomiast na Lotnisko Chopina do Business Lounge Polonez. Zależało nam na nawiązaniu do tego miejsca, znanego nie tylko Polakom, ale również zagranicznym gościom. Dzieło, w specjalnej oprawie, mogli podziwiać wszyscy odwiedzający Business Lounge Polonez. Tam też zorganizowaliśmy oficjalną premierę modelu dla dziennikarzy. Konkurs Dobry Design był dla nas zwieńczeniem tego projektu. Dlatego fakt, że go wygraliśmy cieszy podwójnie. Wygrana daje nam również porcje świeżej energii do pracy w tym roku – podsumowuje Rafał Derecki, Category Manager marki Vestfrost.

Konkurs Dobry Design 2022

Nagrody Dobry Design przyznawane są nieprzerwanie od 2011 roku. W tegorocznej edycji wyróżniono produkty w 12 kategoriach – wszystkie związane z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. Po raz pierwszy wręczono nagrody w 3 kategoriach specjalnych: Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30. W pierwszym etapie konkursu organizatorzy z kilkuset nadesłanych zgłoszeń wyłonili kilkudziesięciu finalistów, którzy następnie prezentowali projekty przed publicznością i Jury – uznanymi architektami, designerami, przedstawicielami uczelni artystycznych i organizacji branżowych oraz ekspertami marketingu i e-commerce. Dopiero ten etap pomógł w wyborze zwycięzców.

Gotuj jak z nut

Model VR-FB373-2E0BM przedstawiający Fryderyka Chopina to nie tylko styl, ale również nowoczesne technologie chłodnicze, w tym filtr utrzymujący świeżość produktów na dłużej, zaawansowany system cyrkulacji powietrza czy jonizator eliminujący nieprzyjemne zapachy. Całości dopełnia szczegółowo zaplanowane, ergonomiczne wyposażenie.

Chłodziarko-zamrażarki Vestfrost Art Collection wyróżniają się wysoką klasą efektywności energetycznej E, wyposażone są w energooszczędne oświetlenie LED oraz sterowanie elektronicznie. Liczne półki, szuflady, pojemniki i uchwyty na butelki ułatwiają organizację i przechowywanie produktów w lodówce. Na szczególną uwagę zasługuje składana półka teleskopowa, po złożeniu której możemy bez problemu schować do chłodziarki wysoki garnek lub karton z napojem. Chłodziarko-zamrażarki Vestfrost Art Collection mierzą 190 cm i mają pojemność 331 litrów (230 l w chłodziarce i 101 l w zamrażarce).