Double-zone Wine cooler

Double-zone
Wine cooler
WFG 45

When you reach for a glass of wine, remember that its taste depends not only on the fermentation process, but also on storage conditions. Thanks to storage conditions that resemble those of wineries, you can enjoy excellent wine on a daily basis.

Buy
  • Double-zone Wine cooler

Product specification

Technical data

Colour
Black
Energy class
A
Width
595 mm
Light
LED
Height
820-890 mm
Depth
573 mm
Series
FUNCTION+
Number of bottles
44
Climate class
N-T
Noise level
41 dB
Temperature zones
Double-zone
Tinted door with UV filter
yes
Reversible door
yes
Door lock
yes
Electronic control
tak
Vibration damping compressor
yes
Active carbon filter
tak
Built-in heating element
yes
Minimum ambient temperature
Temperature range
5-10˚, 10-18˚
EAN
5703540151762

Features/Functionality

  1. Electronic control
  2. LED lighting
  3. Activated carbon filter
  4. Vibration dampening compressor
  5. Raw oak shelves
  6. Electronic control
  7. Removable ventilation grille

Download

Product card
Download
Energy label
Download
User manual
Download
Brochure
Download
3D model
Download

Product description

Półki z drewna dębowego

Drewno lepiej pochłania wibracje niż plastikowe i metalowe półki, dlatego Vestfrost wykorzystuje głównie ten surowiec przy produkcji urządzeń. Półki w chłodziarkach Vestfrost wykonane są z surowego drewna dębowego lub bukowego, nie poddawanego zabiegom chemicznym. Dzięki temu do wina nie przedostają się substancje, które mogłyby ulatniać się z impregnowanego drewna, psując tym samym smak trunku.

Filtr węglowy

Zewnętrzne zapachy mogą przedostawać się do wnętrza butelek, negatywnie wpływając na smak wina - szczególnie narażone są wina korkowane. Filtr pochłaniający zapachy wiąże zanieczyszczone substancje w węglu i dzięki temu w chłodziarce znajduje się tylko czyste powietrze. Zaleca się regularną wymianę filtra nie rzadziej niż raz do roku.


See also

Built-in Freezer

Built-in
Freezer

VR-BF27912H0S

Free-standing Gas and electricity cooker

Free-standing
Gas and electricity cooker

VC–993wnPBG

Mobile Wine cooler

Mobile
Wine cooler

CC 45SL

Multi-zone Wine cooler

Multi-zone
Wine cooler

FZ 410W


Chłodziarka do wina WFG 45

Marka Vestfrost oferuje prywatnym użytkownikom dostęp do profesjonalnych rozwiązań - linia Function+ to najbardziej ekskluzywna seria urządzeń w asortymencie marki. Wzrok przykuwa przede wszystkim ich minimalistyczna forma. Przód zabudowany jest przyciemnionym szkłem, a metalowe półki odznaczają się zamocowaną na froncie dębową listwą. Chłodziarki wyróżnia małe zużycie energii oraz praktycznie bezgłośna praca. Chłodziarka do wina, model WFG 45 to urządzenie podblatowe, które mimo niewielkich rozmiarów mieści w sobie aż 44 standardowej wielkości butelki. O jak najlepsze warunki przechowywania dba przyciemniane szkło z filtrem UV, a także wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED.

Warto zaznaczyć, że model WFG 45 jest dwustrefowy - zarówno na dole jak i na górze możliwe jest dobranie innej temperatury - od 5-10°C i 10-18°C. To, co również wyróżnia chłodziarki Vestfrost, jest wykorzystanie w nich tzw. technologii chłodzenia kompresorowego. Chłodziarka do wina posiada także wymienny filtr wypełniony węglem aktywnym. Jego zadaniem jest wyłapywanie i neutralizowanie niechcianych zapachów które mogłyby przeniknąć przez korek, wpływając na smak wina. Tłumienie drgań za pośrednictwem kompresorów przyczynia się do utrzymania klarowności trunku, ponieważ pozwala to zapobiegać wytrącaniu się na ściankach osadu.

Winiarka WFG 45 wykorzystuje także inne, innowacyjne rozwiązanie - posiada specjalny element grzewczy, dzięki któremu, który w razie spadku temperatury poza komorą chłodzącą, pozwoli utrzymać optymalne warunki w urządzeniu. Możliwe jest ustawienie temperatur o różnicy nawet do 17°C. Dzięki podobnym rozwiązaniem możliwe jest szybkie wyrównanie temperatury po otwarciu drzwi, a dla użytkownika oznacza to także znacznie większą kontrolę nad warunkami, w jakich przechowywane jest wino.