Enjoy wine when it tastes best

For many years, Vestfrost wine coolers have been a fixture of hotels, restaurants and specialist wine shops.
Their secret? They have been designed with utmost attention to detail and each aspect of wine storage.
Now we make use of our experience
to create convenient solutions for wine storage at home.

Wine coolers

WFG 185

Multi-Zone
Wine cooler

Data:
Colour: Black
Energy class: G
Capacity: 197 bottles
Width: 595 mm
Features:
 1. Multi Zone
 2. Frost Guard
 3. Electronic control
 4. LED lighting

WFG 18

Single-zone
Wine cooler

Data:
Colour: Black
Energy class: F
Light: LED
Width: 295 mm
Features:
 1. Electronic control
 2. LED lighting
 3. Vibration dampening compressor
 4. Integrated door handle

WFG 45

Double-zone
Wine cooler

Data:
Colour: Black
Energy class: G
Light: LED
Width: 595 mm
Features:
 1. Electronic control
 2. LED lighting
 3. Activated carbon filter
 4. Vibration dampening compressor
 5. Raw oak shelves
 6. Electronic control
 7. Removable ventilation grille


Polacy pokochali wino - czego dowodem jest regularny wzrost jego sprzedaży. Zdecydowanie częściej inwestujemy również w coraz droższe gatunki, stawiając na wyjątkowy smak oraz wysoką jakość. Dla wielu osób wino stało się pasją i dlatego aby ją rozwijać, biorą udział w szkoleniach, sięgają po fachową prasę oraz blogi. Poziom wiedzy na temat wina wzrasta, ale nadal stosunkowo niewiele wiemy o jego przechowywaniu. To napój, dla którego otoczenie ma kluczowe znaczenie, ponieważ wpływa na jego klarowność, kolor, smak oraz aromat. Oczywistym skojarzeniem są piwniczki, które od razu przywołują idylliczny obraz toskańskich winiarni.

Nowoczesnym ich zamiennikiem są chłodziarki do wina, które mają za zadanie odtworzyć klimat piwnic winiarskich. Dzięki temu wina dojrzewają tak samo jak wcześniej winorośl, aby przyniosły jak najlepsze doznania smakowe. Wśród liderów w produkcji tego typu urządzeń wyróżnia się firma Vestfrost. Wino zabezpieczone jest już dzięki samej konstrukcji chłodziarki - ciemne szyby z filtrem UV chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, półki z naturalnego dębu zapobiegają zepsuciu wina, a energooszczędne oświetlenie LED jest nie tylko wolne od promieni UV, ale emituje również znacznie mniej ciepła niż tradycyjne żarówki.

O smak wina dba z kolei filtr z aktywnym węglem, który skutecznie oczyszcza powietrze wewnątrz chłodziarki i pochłania zapachy. W urządzeniach Vestfrost stosowane są kompresory tłumiące drgania - dzięki temu rozwiązaniu w winie nie tworzą się szkodliwe dla niego osady.

W ofercie dostępne są rozwiązania jedno i wielostrefowe, które umożliwiają jednoczesne ustawienie różnych temperatur. Całość zamknięta została w niezwykle eleganckich i minimalistycznych formach różnych wielkości oraz pojemności. To znakomite rozwiązanie zarówno w hotelach i restauracjach, jak również w prywatnej kuchni czy salonie.